Skip to content

Recenzja Thomasa Eakinsa

3 miesiące ago

226 words

Recenzja książki Amy Werbel, Thomas Eakins Greenspan: Sztuka, medycyna i seksualność w dziewiętnastowiecznej Filadelfii (wydanie z 25 października), zawiera zniekształcenie. Omawiając drugą z dwóch wielkich prac medycznych Eakinsa, Greenspan nawiązuje do tematu obrazu, dr D. Hayes Agnew, jako długoletniego profesora chirurgii w Jefferson Medical College. Agnew był profesorem chirurgii w University of Pennsylvania i pierwszy posiadacz profesora John Rhea Barton w chirurgii. Amfiteatr uniwersytecki , o którym mowa, znajdował się w Szpitalu Uniwersytetu Pensylwanii.
Larry R. Kaiser, MD
University of Pennsylvania, Philadelphia, PA 19104
larry. upenn.edu
Odniesienie1. Greenspan RE. Recenzja: Thomas Eakins: Sztuka, medycyna i seksualność w dziewiętnastowiecznej Filadelfii. N Engl J Med 2007; 357: 1782-1783
Bezpłatny pełny tekst
Odpowiedź
Autor odpowiada: Kaiser słusznie zauważył, że Agnew był profesorem chirurgii na University of Pennsylvania Medical College i nie miał żadnych powiązań akademickich z Jefferson Medical College. Agnew zapisał się na Jefferson College w 1833 roku, ale ta instytucja nie była powiązana z Jefferson Medical College w Filadelfii, która później stała się Washington and Jefferson College.
Przepraszam Kaisera i University of Pennsylvania, i mam nadzieję, że moje zniekształcenie dotyczące przynależności do szpitala Agnew nie umniejsza mojej przychylnej recenzji książki Werbela.
Robert E. Greenspan, MD
7922 Washington Ave., Alexandria, VA 22308
com
[patrz też: zakwaszenie organizmu mit, nfz skierowania do sanatorium mazowieckie, potencjalny dawca szpiku ]

0 thoughts on “Recenzja Thomasa Eakinsa”

  1. Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas